Dokážete si představit jeden den bez internetu?

Umíte si dnes vůbec představit život bez internetu? Uvědomujete si, jak moc ho potřebujeme? A možná nám dáte za pravdu, že hledáte pomoc, až když se vyskytnou problémy.
 
Většina z nás si totiž myslí, že se nám na internetu nemůže nic stát. Tušíme, že existují antiviry a možná i nějaké další možnosti ochrany, ale raději se zabýváme něčím jiným. Necháváme to obvykle na IT. A tak se ani nedozvíme, že každým dnem se zvyšuje pravděpodobnost problémů s internetem. Ať už z důvodu naší nepozornosti, nevědomosti nebo zvyšující se odbornosti těch, kteří to s námi nemyslí dobře a umějí internet velmi dobře využívat. A to se někteří z nás dozvědí, až když se objeví první problémy. Přijdeme o data, identitu, úspory nebo počítač. 
 
Chceme reagovat na podněty našich zákazníků, kteří využívají vzdělávacího portálu www.chranimdata.cz zaměřeného na GDPR. Mnozí nás žádali, abychom formou zábavných a inspirativních animací vytvořili program pro bezpečné chování na internetu. A to nejen pro zaměstnance v pracovním prostředí, ale pro všechny, kteří se na internetu pohybují – včetně našich dětí či rodičů.
 
U tvorby prvních scénářů kurzů se potkaly dvě tvůrčí skupiny. Na jedné straně odborníci, kteří již mnoho let řeší otázky spojené s informační bezpečností a musejí udržet krok s rychlým vývojem různých nástrah internetu. A na druhé straně uživatelé, kteří by nejraději o možných problémech vůbec nevěděli. A když už se něco musejí naučit, chtějí to hlavně rychle pochopit a učit se zábavnou formou, ne ze strohé interní směrnice IT jako obvykle.
 
Rádi bychom s vámi pravidelně komunikovali a postupně vám prezentovali různé hrozby, ale také způsoby prevence i ochrany. Naše názory, videa a ukázky kurzů najdete také na instagramu chranimdata. Vzdělávací kurzy, které postupně tvoříme, objevíte na našem portálu.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *